Hypoteční úvěr

Hypoteční úvěr nabízejí hypoteční banky. Jedná se vlastně o veškeré úvěry které jsou ručené nemovitostí. Výhodou oproti spotřebitelskému úvěru je hlavně doba splácení, fixace úrokové míry, nízká úroková míra atd.

Hypoteční úvěr můžeme rozdělit na dva typy. První je účelová hypotéka, kde musíte bance sdělit na co poskytnuté finance využijete. Druhým typem je takzvaná americká hypotéka, která lze použít na cokoli. Některé instituce dokonce nabízejí hypoteční úvěr v kombinaci se stavebním spořením či životním pojištěním.

Hypoteční úvěr online

Když jdete žádat o tento úvěr musíte většinou doložit výši vašich příjmů, ocenění zastavované nemovitosti, výpis z katastru, případně kupní smlouvu či stavební povolení apod. Doba trvání hypotečního úvěru se může pohybovat od 5 až do 45 let.

Hypoteční úvěr zdarma

Po celou tuto doby by měl být klient v takzvaně produktivním věku. Ovšem optimální délka splatnosti je asi 15 až 20 let, kdy je vypočítán asi nejlepší poměr mezi výši splátek a náklady na úvěr.

Hodnocení článku Hypoteční úvěr: Top Články

Překlepy: zvěry hvěry jvěry ivěry uuvěry věry ověry úcěry úfěry úgěry úběry úvvěry úěry úwěry úvwry úvsry úvdry úvrry úveery úvry úviry úvěey úvědy úvěfy úvěty úvěrry úvěy úvěra úvěrs úvěrx úvěryy úvěr úvěri úvěrz


Vyhledávání:


Nejzajímavější: